Lewków
Pałac klasycystyczny, został wzniesiony w latach 1789-1791 r. dla generała Wojciecha Lipskiego i jego żony Salomei z Objezierskich, być może wg projektów Jana Christiana Kamsetzera wykorzystanych w Siernikach, ale przy gorszym wykonawstwie. Jednolita, prostokątna bryła piętrowego korpusu, podpiwniczona, bez ryzalitów, nakryta prostym czterospadowym dachem. Pałac posiada czterokolumnowy wgłębny portyk joński w wielkim porządku, zwieńczony trójkątnym tympanonem. We wnętrzu tablica podtrzymywana przez gryfy z napisem:
Sobie, Swoim, Przyjaciołom, Potomności
Pomiędzy oknami pierwszego piętra dodano dodatkowy fryz złożony z doryckich tyglifów. W elewacji ogrodowej półkolisty ryzalit nakryty spłaszczoną kopułą, kartusz z datą 1791, wyżej figury kobiece podtrzymujące kartusze z monogramem SL (Salomea Lipska) i herbem Świnka. Elewacje ozdobiono bogato późnobarokową dekoracją sztukatorską, rzeźbiarska i malarską. Kompozycje sztukatorskie wypełniają płaszczyzny ścian i elementy architektoniczne, takie jak gzymsy, fryzy, podokienniki i nadokienniki. Na ścianach zewnętrznych herby, monogramy, ornamenty roślinne, figury alegoryczne.
We wnętrzu na osi sień prowadząca do dwukondygnacyjnego okrągłego salonu. Częściowo zachowana jest dekoracja sztukatorska i malarska, którą wykonali prawdopodobnie artyści ozdabiający wnętrze pałacu w Choczu. Polichromie przypisywane Antoniemu Smuglewiczowi, nawiązują do najważniejszych kultur świata: egipskiej, chińskiej, greckiej i rzymskiej. W salonie krajobrazowym również dekoracje oparte na motywach krajobrazu polskiego. Szczególnie bogata jest dekoracja w buduarze pani, saloniku złotym tzw. egipskim i westybulu. Wyposażenie wnętrza niestety nie zachowane. Strona zamki pałace i dwory wielkopolski